Jiné rande

jinerande_logo1_jpg1Celé to odstartoval 10.12.2016 Brněnský vývar, ojedinělá crowdfundingová akce naživo (crowdfunding je způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce). Rotaract club se účastnil Brněnského vývaru pouze jako divák. Vedle Říční sauny, Cikánského boxera, Vinohradské zahrady a Hanasenu vyčníval projekt Jiné rande zejména svoji myšlenkou cílenou na seznamování zdravotně postižených.

Aby nezúčastněný divák pochopil – Rotaract club Brno je nezisková organizace, která v rámci regionu vykonává humanitární službu, environmentální projekty, vzdělávací aktivity, jež vedou k rozvoji jejich okolí. Hlavním projektem je Handicamp, mezinárodní tábor pro tělesně postiženou mládež, taktéž benefiční Koncert ve tmě, který pomáhá získávat prostředky pro potřebné. Proto byl projekt Jiné rande tak blízký. Hlavní organizátorka, Zuzana Durajová, přijala pozvání na schůzku, kde se členové doptali na podrobnosti a rozhodli se ji podpořit nejen samotnou účastí na akci Jiný večírek, který měl být pilotní akcí Jiného rande, ale také propojením s dalšími lidmi, kteří velmi přispěli k úspěchu celé akce.

Jiný večírek – jak už napovídá sám název- byl opravdu jiný. Do Café Práh se přišli (18.02.2016) seznámit lidé jak s postižením, tak i bez něj. A že se měli na co těšit! Celým večerem provázela Laďka Blažková, která se vydala na invalidním vozíku i do Afriky, poté ji vystřídala osobní zpověď pana Michaela, který je upoután na invalidní vozík, ale svým milostným životem by předčil většinu přítomných. Následovalo dechové cvičení s Hanou Josefínou Hledíkovou, které všechny rozproudilo a už nic nebránilo tomu si vyměnit místa s lidmi, kteří se do té doby zatím jen po sobě stydlivě koukali. Aby to účastníci neměli zas až tak jednoduché, tak jim organizátoři přichystali dotazník a tak se mohli dozvědět o lidech kolem sebe věci typu: jak se stát mluvčí Ligy vozíčkářů, jak požádat někoho o ruku, jak se stáčí včelí med, jak se postarat o miminko, když jste na invalidním vozíku, atd. Žádná otázka nebyla pro účastníky ten večer tabu.

V závěru večera přišla na scénu Sheala, Djka, která svojí energií dokázala dostat do varu i ty, kteří do poslední chvíle s tancem váhali.

Atmosféra byla celý večer velmi příjemná a otevřená. Přes 30 účastníků odcházelo s novými kontakty a myšlenkami na příští setkání, které se uskuteční v květnu. O zábavu bude zase postaráno. Těšíme se na vás!


únor 2016

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll To Top