Jiné Rande

 

jinerande_logo1_jpg1Cílem tohoto projektu je nabídnout možnost seznámení pro lidi s postižením jak vzájemně tak i s lidmi bez postižení. Důležité je zajištění bezpečného prostředí pro seznámení skrze osobní a otevřený přístup ke každému. Pro hendikepované je mnohem těžší se seznámit z důvodu předsudků ve společnosti, strachu, studu a dalších bariér. Mezi běžnými seznamkami dnes neexistuje žádná, která by byla inkluzivní, bezpečná a uživatelsky příjemná pro všechny bez rozdílu. Cílem je navázaní jak partnerských tak přátelských vztahů a předání kontaktů.

S tímto projektem nás seznámila jeho zakladatelka Zuzana Durajová, která pracuje v neziskové organizaci Liga lidských práv, kde se věnuje práci s postiženými lidmi. Zuzana také spolupracuje s centrem Kociánka v Brně, kde se před samotným rande konal seminář zaměřený na to jak se seznámit. Na semináři přednášela expertka nejen na networking Regina Bednaříková, kterou pomohla zajistit naše skvěla prezidentka Barbora Sládková:).

První Jiné rande se konalo 18. února v Café Práh ve Vaňkovce a účasnilo se ho asi 50 lidí a po celou dobu panovala velmi příjemná atmosféra. Proběhlo několik seznamovacích her, přednáška na téma seznamování, relaxační cvičení a součástí programu byla také diskotéka, která na závěr večera všechny rozhýbala.

Akce byla zábavná a potkali jsme spoustu zajímavých lidí. Těšíme se na příště:)!

 

únor 2016

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll To Top