Handicamp 2015

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

„Handicamp je prakticky klasickým letním táborem pro děti a mládež. S rozdílem, že je určen také pro osoby s postižením. Je pořádán zcela dobrovolně a s čistým úmyslem.“ představila myšlenku Handicampu jeho hlavní organizátorka a skvělá členka Rotaract Clubu Brno Barbora Sládková.

Tábor probíhal od 28. 6. do 6. 7. 2015 v bezbariérovém areálu Dětského střediska Březejc u Velkého Meziříčí. Z celkového počtu 40 účastníků bylo 12 osob s postižením, kdy se jednalo se zejména o postižení dětskou mozkovou obrnou, zrakově postižené a různé druhy malformací.

Akce proběhla za podpory programu Erasmus+. „Chtěli jsme navázat na tradici podobné aktivity, která byla dříve podporována Rotary klubem Brno. Letos jsme o spolupráci poprosili SVČ Ivančice a Erasmus+, aby mohl být program pro ty, kteří to potřebují, ještě propracovanější.“ Zaštiťující organizací bylo Středisko volného času Ivančice, které se podobného projektu ujalo vůbec poprvé. Partnerskou organizací byla turecká nadace Toplum Gönüllüleri Vakfı, která dobrovolně přispívá k osobnímu rozvoji mladých lidí zajištěním účasti na aktivitách společenské odpovědnosti. Turecká organizace TOG vyslala do České republiky 16 účastníků, kteří byli plně zapojeni do všech aktivit stejně jako účastníci z České republiky.

Cílem projektu bylo umožnit mládeži se specifickými potřebami zapojit se do  aktivního života a poskytnout možnost k vytvoření přátelství mezi účastníky napříč postižením, náboženstvím, pohlavím a kulturními odlišnostmi. Program byl připraven na každý den od rána do večera a účastníci se věnovali edukačním aktivitám, různým druhům terapií, sportovním aktivitám v bazénu se slanou vodou a vycházkám za poznáním. Projekt splnil všechny cíle, které si zadal. Byla navázána nová přátelství, odlišné kultury překonaly své předsudky a překročily hranice. Všichni se těšíme na další spolupráci a další ročníky. Všem děkujeme za podporu!

srpen 2015

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll To Top