Handicamp 2016

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Slzy smutku, kam se podíváš. Přesně tak vypadal poslední den letošního HandiCampu.

Co je to za akci a proč na jejím konci padaly z očí lidí různých věků krokodýlí slzy? HandiCamp 2016 byl dalším korálkem navlečeným na niť s více než 15-ti letou tradicí. Letos byl tábor pod taktovkou Rotaract Clubu Brno, jehož prezidentka, Barbora Sládková, byla i celkovou vedoucí tábora.

Posláním tábora je pomoct mladým lidem, kterým jejich zdravotní problémy znemožňují plnohodnotné zapojení do společnosti. Naším cílem je poskytnout jim smysluplné využití volného času během letních prázdnin – toho je dosahováno kombinací workshopů a fyzických aktivit.

Denní plán se v průběhu tábora neměnil. Budíček v 7 hodin, krátká rozcvička a po ní snídaně. Pak následoval dopolední blok, většinou se jednalo o venkovní sportovní aktivity. Dětské centrum v Březejci se stalo celkem čtyřikrát dějištěm velkolepých turnajů. Jednalo se o sporty uzpůsobené speciálním potřebám účastníků – boccia (hra podobná populární pétanque), kubb (shazování dřevěných špalků vrháním jiných dřívek), závěsný kuželník (též známý jako ruské kuželky) a stolní hokej. Během dvou týdnu si své místo našly i nesoutěžní aktivity, ať už se jednalo o senzomotorický padák, hippoterapii či prosté procházky v okolních lesech.

Odpoledne byl čas na umění – bylo zhotoveno nespočetně uměleckých děl: trička, kabelky, koberce a keramické výtvory. Každodenní program pak čas od času „narušili“ velmi vítaní a zajímaví hosté. Hasiči, lékaři s nácvikem první pomoci sebeobrany a dokonce i zástupci ze ZOO Jihlava, kteří s sebou přivezli i orly a sovy. Večery pak byly tráveny ve společenské místnosti hraním binga, karet či různých vědomostních kvízů.

Ač by to tak na první pohled mohlo vypadat, tábor není důležitý jen pro postižené děti. Ještě větší popularitě se těší mezi jejich rodinami. Jelikož celoroční starost a dohled nad jejich potomky je velmi vyčerpávající, možnost dvoutýdenního odpočinku je pro ně velmi vítaná, jelikož mohou tento čas věnovat pouze sami sobě.

Proto bychom chtěli poděkovat všem našim sponzorům, jmenovitě:

Frederik Březina, Sanaplasma Brno, JAPO – transport, Rotary District 2240 – Czech & Slovak Republics, Rotary Club Brno, Rotary Club Brno City, HARTMANN Česká republika, JAKA servis, Petr Kochta, Inner Wheel Morava, Jindřiška Jenerálová.

Díky vaší pomoci mohli letošní účastníci alespoň na nějaký čas uniknout ze všední každodennosti. Díky vám si tu dobu užili natolik, že v den ukončení tábora nemohli zadržet slzy. Ano, ty slzy posledního dne patří vám.

Děkujeme!

červenec 2016

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll To Top